Zespół trenera Arne Senstada czeka dwumecz z Austrią - 16 kwietnia w podwiedeńskim Maria Enzersdorf (godz. 18.10) i rewanż w podwarszawskich Markach (godz. 18) cztery dni później. Jego zwycięzca awansuje do grudniowego turnieju finałowego MŚ w Hiszpanii.

Reklama

Polki w niedzielę przeprowadziły pierwszy trening w hali stołecznej AWF.

Na zgrupowanie nie dotarła Drabik, która zgłosiła kontuzję po ligowym spotkaniu z Perłą Lublin. Teraz przejdzie badania lekarskie w klubie. Z kadry B do A dołączyły Sylwia Matuszczyk i Natalia Janas.

W składzie biało-czerwonych znalazły się m.in. Karolina Kudłacz-Gloc i Kinga Achruk, które nie grały w grudniowym czempionacie Europy.

Zawodniczki powołane na mecze z Austrią:
bramkarki - Adrianna Płaczek (Nantes AH, Francja), Monika Maliczkiewicz (Zagłębie Lubin), Weronika Gawlik (Perła Lublin)
obrotowe - Joanna Drabik (Zagłębie Lubin), Joanna Szarawaga (Perła Lublin)
rozgrywające - Kinga Achruk, Marta Gęga, Natalia Nosek, Aleksandra Rosiak (wszystkie Perła Lublin), Karolina Kochaniak, Patrycja Świerżewska (obie Zagłębie Lubin), Karolina Kudłacz-Gloc (SG BBM Bietigheim, Niemcy), Romana Roszak (Piotrcovia Piotrków Tryb.), Justyna Świerczek Justyna (Start Elbląg)
skrzydłowe - Adrianna Górna (Zagłębie Lubin), Aneta Łabuda (ESBF Besancon, Francja), Dagmara Nocuń (Perła Lublin), Oktawia Płomińska (Piotrcovia Piotrków Tryb.)