Dombrowski, Amerykanin polskiego pochodzenia, zachował najwięcej sił z grupy 25 uciekających kolarzy, wyprzedzając o 13 sekund De Marchiego oraz o 27 sekund kolejnego Włocha Filippo Fiorellego (Bardiani-CSF-Faizane).

Etap, rozgrywany w deszczu po trudnym, pagórkowatym terenie, rozerwał stawkę. Do mety kolarze dojeżdżali pojedynczo lub w niewielkich grupach, a pierwsi faworyci wyścigu - Kolumbijczyk Egan Bernal, Rosjanin Aleksander Własow, Hiszpan Mikel Landa i Brytyjczyk Hugh Carthy - finiszowali ze stratą ponad półtorej minuty. 11 sekund do tej grupki stracili Brytyjczyk Simon Yates, Belg Remco Evenepoel i Francuz Romain Bardet, a 34 sekundy - drugi w ubiegłorocznym Giro Australijczyk Jai Hindley.

Praktycznie pogrzebał swoje szanse na wysoką lokatę czwarty przed rokiem Portugalczyk Joao Almeida, który do grupki Bernala stracił ponad cztery minuty.

Łukasz Wiśniowski, Tomasz Marczyński i Maciej Bodnar ponownie zajęli odległe miejsca. Wszyscy ukończyli odcinek w dużej grupie ze stratą ponad 28 minut do zwycięzcy.

Bohaterowie etapu Dombrowski i De Marchi są kolarzami z dużym doświadczeniem. We wtorek obaj mieli szczególne powody do satysfakcji. 29-letni Amerykanin, który w elicie debiutował w 2013 roku w barwach ekipy Sky, odniósł czwarte zwycięstwo, ale pierwsze w Europie i w wyścigu tej rangi. Z kolei Włoch w swoim piątym starcie w Giro po raz pierwszy założył różową koszulkę. W dwóch poprzednich sezonach De Marchi reprezentował nieistniejącą już polską grupę CCC.