Tuż za podium, również ze stratą sześciu sekund, uplasował się Holender Marijn van den Berg, który pod koniec maja zdominował mający tę samą rangę Orlen Wyścig Narodów, wygrywając w Białymstoku oba etapy. W zawodach Pucharu Narodów startują narodowe reprezentacje młodzieżowców.

Maciejuk rozpoczął wyścig we Francji od zwycięstwa na pierwszym etapie, jeździe indywidualnej na czas w Pouligny-Saint-Pierre. Koszulki lidera już nie oddał.

21-letni kolarz, na co dzień ścigający się w barwach luksemburskiej młodzieżowej ekipy Leopard, jest aktualnym wicemistrzem Polski elity w jeździe indywidualnej na czas. 17 czerwca w Chmielnie na Kaszubach przegrał tylko z utytułowanym Maciejem Bodnarem.

W 2017 roku w Bergen Maciejuk wywalczył w tej konkurencji brązowy medal mistrzostw świata juniorów.