Srebrny medal wywalczył Ormianin Simon Martirosjan - 423 kg, a brązowy Łotysz Artur Plesnieks - 410 kg.

Michalski miał tylko dwa udane podejścia. W rwaniu w pierwszej próbie zaliczył 175 kg, dwa kolejne do 179 kg spalił. W podrzucie także w pierwszym podejściu zapisał na swoje konto 216 kg, ale z dwóch następnych zrezygnował z powodu kontuzji. Ostatecznie Polak zajął siódme miejsce na ośmiu sklasyfikowanych w grupie "A".

Djurajew ustanowił dwa rekordy olimpijskie - 237 kg w podrzucie i 430 kg w dwuboju.

Rok temu na mistrzostwach świata w Pattayi triumfował Martirosjan uzyskując w dwuboju 429 kg. Michalski z rezultatem 394 kg został wtedy sklasyfikowany na ósmej pozycji.

Wśród ośmiu sklasyfikowanych zawodników nie było żadnego, który miał zaliczone wszystkie sześć podejść.