Rywalizujący w konkurencji K4 500 m Jakub Michalski, Wojciech Tracz, Bartosz Grabowski i Przemysław Korsak przepłynęli pół kilometra w czasie 1.24,96. Zwyciężyli szybsi o 0,7 s Ukraińcy, a trzecie miejsce ze stratą 0,31 s do biało-czerwonych zajęli Rosjanie.

W rywalizacji par mieszanych C2 500 m Aleksandra Jacewicz i Oleksyi Koliadych uzyskali rezultat 2.01,14 i byli gorsi jedynie od duetu kanadyjskiego - 1.58,59. Trzecią pozycję zajęli reprezentanci Ukrainy - 2.02,01.

W sobotę i niedzielę Polacy wywalczyli pięć krążków. Po złoto sięgnął Jakub Stepun (K1 200 m), dwa razy na podium stanęła Katarzyna Kołodziejczyk (druga w K1 200 m oraz trzecia wraz z Adrianną Kąkol w K2 200 m), dwa medale zdobyła także Katarzyna Szperkiewicz (druga w C1 500 m i trzecia w C1 200 m).

W Portugalii jednocześnie odbyły się mistrzostwa świata juniorów. W młodszej kategorii wiekowej biało-czerwoni nie zdobyli medalu.