W składzie Niemek były Nina Mittelham, Sabine Winter, Chantal Mantz i zaledwie 15-letnia Annett Kaufmann. Zabrakło w tym turnieju zaś takich zawodniczek, jak: Petrissa Solja (indywidualna mistrzyni kontynentu z czerwca z Warszawy), Han Ying i Shan Xiaona. Trenerką złotych medalistek jest Chorwatka Tamara Boros.

W finale zagrała m.in. Elizabeta Samara z KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg (pingpongistką tego klubu jest również Han Ying). Przegrała z Winter 0:3.

Reprezentacja Polski, występująca bez byłej złotej medalistki ME w singlu Li Qian oraz Natalii Partyki, wygrała dwa spotkania grupowe, zaś w ćwierćfinale uległa Niemkom 0:3. W polskim zespole grały: Natalia Bajor, Katarzyna Węgrzyn, Anna Węgrzyn, a rezerwową była Agata Zakrzewska.

Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka zapewniły sobie udział w drużynowych mistrzostwach świata w 2022 roku, w przeciwieństwie do Polaków (prowadzonych przez Tomasza Krzeszewskiego), którzy odpadli po rundzie grupowej DME.

O złoto wśród mężczyzn rywalizują Niemcy (bez Timo Bolla i Dimitrija Ovtcharowa) i Rosjanie. Brązowe medale wywalczyli Duńczycy i Szwedzi.