Zagłębie świetnie rozpoczęło mecz i już po sześciu minutach prowadziło 4:1. Zwiezda zdołała odrobić straty (8:8) i później już do końca pierwszej połowy trwała wyrównana wymiana ciosów.

Kluczowy okazał się początek drugiej połowy, kiedy podopieczne trenerki Bożeny Karkut w trzy minuty rzuciły cztery gole (17:13). Rosjanki wraz z upływem czasu starały się grać szybciej, a także agresywniej. Skutkowało to karami dwuminutowymi, co Zagłębie doskonale potrafiło wykorzystać.

Grając w przewadze polski zespół od stanu 29:25 powiększył prowadzenie do siedmiu goli, a przy kolejnej karze dla rywalek, dorzucił jeszcze trzy trafienia (35:25). Ostatniego gola w meczu zdobyła Zwiezda, ale zaliczka dziewięciu bramek stawia Zagłębie w doskonałej sytuacji przed rewanżem.

Zwiezda Zwienigorod - Zagłębie Lubin 26:35 (13:13).
Zagłębie Lubin: Monika Wąż, Monika Maliczkiewicz - Kinga Jakubowska 10, Adrianna Górna 5, Jovana Milojevic 5, Patricia Matielli 5, Kinga Grzyb 4, Malwina Hartman 3, Emilia Galińska 2, Patrycja Noga 1, Daria Miłek 0, Joanna Drabik 0.
Najwięcej bramek dla Zwiezdy: Anna Nikołajewa 6, Natalia Nikitina 5, Albina Murzaljewa 5.