Aby zainfekowany zawodnik lub członek ekipy mógł wrócić do gry bądź innych obowiązków, musi po pięciu dniach izolacji przedstawić negatywny wynik dwóch - wykonanych dzień po dniu - testów PCR.

Pierwsze badanie musi odbyć się najwcześniej piątego dnia po wykryciu infekcji, a między testami trzeba zachować co najmniej 24-godzinny odstęp - przekazała EHF. Dodała, że poza tym zawodnik nie może wykazywać żadnych objawów choroby oraz mieć zaświadczenie lekarskie zezwalające na uprawianie sportu na poziomie wyczynowym.

Możliwe dodatkowe powołania

Reklama

Przypadki zakażeń COVID-19 mocno skomplikowały przygotowania niektórych drużyn, m.in. mistrzów olimpijskich z Tokio - Francuzów oraz Chorwatów, gdzie pozytywne wyniki testów otrzymali ostatnio czołowi gracze Luka Cindric i Domagoj Duvnjak.

Reklama

Dlatego m.in. EHF dopuszcza możliwość, że "w obliczu szczególnych okoliczności i pod pewnymi warunkami" w składzie na ME mogą się znaleźć szczypiorniści spoza 35-osobowej listy, którą krajowe federacje przekazały europejskiej centrali w grudniu.

Reklama

ME rozpoczną się na Węgrzech i Słowacji 13 stycznia i potrwają do 30 stycznia. Polska w pierwszej rundzie zagra w grupie z Niemcami, Austrią i Białorusią.