Niekorzystne warunki pogodowe, przede wszystkim bardzo silny wiatr, już w pierwszym dniu zawodów dały się we znaki organizatorom. W czwartek opóźniono starty w sesji popołudniowej, w piątek część wyścigów przełożono na kolejny dzień. Tymczasem prognozy są wciąż niekorzystne i zagrażają bezpieczeństwu uczestników, dlatego Międzynarodowa Federacja Kajakowa (ICF) wraz z lokalnym komitetem organizacyjnym podjęła decyzję o dokonaniu dość poważnych zmianach w programie.

Reklama

W sobotę na Torze Regatowym Malta rywalizować będą głównie parakajakarze. Rozegrane zostaną również zaległe półfinały w konkurencji C1 i K1 na 200 m, dwójek kanadyjkowych na 1000 m, kajakarzy w jedynce na 500 m oraz mikstów.

Na niedzielę zaplanowano aż 26 biegów finałowych, a pierwszy wyścig zaplanowano już na godz. 8. Polacy jak dotąd zakwalifikowali 14 osad do finałów. W rywalizacji czwórek kanadyjkowych kobiet i mężczyzn na 500 m wystąpią po dwie polskie osady - w tych konkurencjach ze względu na małą liczbę zgłoszeń nie rozgrywano przedbiegów.