W kobiecym wyścigu na 200 m stylem klasycznym wygrała Amerykanka Lilly King, a jej rodaczka Kate Douglass była trzecia. Analogicznie rozstrzygnęły się zmagania panów na 200 m stylem grzbietowym. Złoto zdobył Ryan Murphy, natomiast z brązowego medalu cieszył się Shaine Casas.

Męska sztafeta USA triumfowała także na dystansie 4x200 m stylem dowolnym. Druga ekipa Australii była wolniejsza o ponad trzy sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęli Brytyjczycy.

Amerykański dorobek z tego dnia uzupełnia brąz Torri Huske na 100 m stylem dowolnym. Lepsze były Australijka Mollie O'Callaghan i Szwedka Sarah Sjoestroem.

Natomiast w jedynej konkurencji bez zawodnika z USA na podium - 200 m stylem klasycznym - zwyciężył Australijczyk Zac Stubblety-Cook. Drugie miejsce ex aequo zajęli Japończyk Yu Hanaguruma i Szwed Erik Persson.

W czwartek startowało troje Polaków. Z szóstym czasem do piątkowego finału 100 m stylem motylkowym awansował Jakub Majerski. Laura Bernat na 200 m stylem klasycznym zakończyła rywalizację na 11. pozycji, a Paweł Juraszek na 50 m stylem dowolnym na 14.