W klasyfikacji po dwóch rundach prowadzą mistrz świata Norweg Magnus Carlsen i Rameshbabu Praggnanandhaa z Indii - po 6 pkt, przed Aronianem - 5 i Dudą - 4.

Wtorkową rywalizację z drugim szachistą Stanów Zjednoczonych, klasyfikowanym na szóstym miejscu w rankingu FIDE, 24-letni arcymistrz z Wieliczki, wicelider cyklu CCT, rozpoczął od porażki białymi, po czym natychmiast zrewanżował się, wygrywając czarnym kolorem. W kolejnych dwóch partiach, rozgrywanych tak jak poprzednie tempem 15 minut plus 10 sekund, padły remisy i konieczna była pierwsza w turnieju dogrywka. W dodatkowych partiach błyskawicznych (5 minut plus 3 sekundy) lepszy okazał się Aronian, który, po remisie w pierwszej, wygrał białymi drugą.

W pozostałych meczach drugiej rundy lider klasyfikacji generalnej CCT Carlsen pokonał Amerykanina Hansa Moke Niemanna 3:1 (po porażce w pierwszej partii wygrał trzy kolejne), reprezentant Francji Alireza Firouzja wygrał z Wietnamczykiem Liem Quang Le 2,5:0,5, a 16-letni Praggnanandhaa zwyciężył Holendra Anisha Giriego 2,5:1,5.

Zwycięzcy spotkań zakończonych po maksimum czterech partiach otrzymują po trzy punkty i 7,5 tys. dol. premii. Pokonani pozostają z zerowym kontem. W przypadku rozstrzygnięcia w dodatkowych partiach pula jest dzielona między zwycięzcę (dwa pkt i 5 tys.) i pokonanego (jeden punkt i 2,5 tys).

W turnieju odbywającym się w Eden Roc Miami Beach Hotel na Florydzie ośmiu uczestników rozegra siedem rund czteropartiowych meczów systemem każdy z każdym.

Na inaugurację Duda wygrał z Niemannem 3:0. W środę zmierzy się z Le, a w kolejnych dniach z Firouzją, Carlsenem, Praggnanandhaą i Girim. Turniej zakończy się w niedzielę.

Tegoroczna edycja Meltwater Champions Chess Tour, czyli szachowej Ligi Mistrzów, z sumą nagród 1,6 mln dolarów, składa się z dziewięciu imprez. Cały cykl zakończy się 20 listopada i po raz drugi wyłoni najlepszego szachistę sezonu w rywalizacji online.