Na stronie internetowej zawodniczki napisano, że wszystko wskazuje na to, iż "Amy będzie mogła znowu chodzić", ale zaznaczono także, że Holenderka nie jest jeszcze w stanie mówić.

Czasami nagle słyszymy, jak z jej ust wyraźnie wychodzi jakieś słowo. Nie mówi tego ponownie, ale miło znów słyszeć jej głos - dodano.

Pieters uległa wypadkowi podczas treningu holenderskiej kadry w okolicach Alicante. W Hiszpanii przeszła operację, a leczenie kontynuowano w Holandii. Zawodniczka przez cztery miesiące pozostawała w sztucznej śpiączce.

Wspólnie z Kirsten Wild Pieters trzykrotnie triumfowała w torowych MŚ w konkurencji madison, ostatnio w październiku 2021 roku we francuskim Roubaix. W igrzyskach w Tokio Holenderki uplasowały się tuż za podium.

31-letnia Pieters jest także szosową mistrzynią świata z 2019 roku w jeździe na czas sztafet, a w tym samym roku w Alkmaar została mistrzynią Europy w wyścigu ze startu wspólnego.