Tym samym stała się w tym wieku najstarszą modelką na okładce tego sportowego pisma. Do tej pory najstarszą osobą prezentującą stroje kąpielowe w „SI” była 74-letnia Maye Musk, matka miliardera Elona Muska, uznanego przez magazyn „Forbes” najbogatszym człowiekiem globu w 2021 r. (obecnie zajmuj drugie miejsce).

Reklama

Zwykle motywują mnie pieniądze, ale tym razem zmotywowało mnie pokazanie ludziom, że kobieta w moim wieku wciąż może dobrze wyglądać, dobrze się czuć i być po prostu "w porządku" – wyjaśniła Stewart, która ma polskie korzenie.

Sesja zdjęciowa na plażach Dominikany

Sesja zdjęciowa do magazynu odbyła się na plażach Dominikany.

Nie myślę dużo o swoim wieku, ale pomyślałam, że to w pewnym sensie historyczne wydarzenie, więc lepiej żebym na tych zdjęciach wyglądała naprawdę ładnie - dodała Stewart, która majątek i sławę zyskała w latach 80. XX wieku, m.in. jako autorka książki kucharskiej.

Wysoką pozycję, karierę i reputację przerwała afera, w którą Stewart była zamieszana w 2004 r. Sąd skazał ją wówczas na pięć miesięcy więzienia o minimalnym rygorze za utrudnianie pracy wymiarowi sprawiedliwości w śledztwie prowadzonym w związku z podejrzeniami o dokonanie nielegalnej transakcji akcjami na giełdzie z wykorzystaniem poufnych informacji.

Po opuszczeniu miejsca odosobnienia wróciła do biznesu inwestując w produkcję programów telewizyjnych o urządzaniu domu, ogrodnictwie i gotowaniu. Wypromowała także kilka swoich marek.