Umowa obowiązywać będzie w latach 2023/2027 - potwierdzono podczas spotkania w środę w Klubie Olimpijczyka w Centrum Olimpijskim PKOl podczas konferencji prasowej.

Rozpoczęliśmy proces systemowej zmiany finansowania i rozwoju polskiego sportu. Cieszę się ogromnie, że Tauron dołącza do Rodziny Olimpijskiej. Dziękuję za zaufanie zarządowi spółki i witam Tauron wśród naszych partnerów - powiedział prezes PKOl Radosław Piesiewicz.

Reklama

W ramach umowy sponsorskiej TAURON otrzymuje m.in. prawa do używania tytułów "Sponsora Olimpijskiej Reprezentacji Polski na Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024", "Sponsora Młodzieżowej Reprezentacji Polski na Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Gangwon 2024", "Sponsora Polskiego Komitetu Olimpijskiego" oraz "Sponsora Polskiego Ruchu Olimpijskiego".

Polski Komitet Olimpijski to kluczowa instytucja dla polskiego sportu, stanowiąca o jego sile podczas najważniejszych dla każdego sportowca zawodów, czyli igrzysk olimpijskich. Liczymy, że nasi sportowcy na olimpijskich arenach w Paryżu nawiążą do wielkich sukcesów polskiego sportu, a liczba medali, w tym tych najcenniejszych przebije Tokio, czy Atlantę. Już teraz trzymamy kciuki za naszych reprezentantów, życzymy spokojnych przygotowań i spokojnej głowy przy zdobywaniu minimum olimpijskiego - powiedział Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.