Złoci medaliści w poniedziałek wrócili do Paryża z turnieju rozgrywanego w Niemczech i zostali przyjęci przez Emmanuela Macrona w Pałacu Elizejskim. Podczas ceremonii prezydent pochwalił piłkarzy ręcznych i stwierdził, że stanowią wzór sportowego zaangażowania i mentalności.

Reklama

Agencja informacyjna AFP podała, że Kounkoud został umieszczony w areszcie policyjnym na terenie pierwszego okręgu sądowego policji. Nie wiadomo czy 26-latek przyznaje się do winy.

Kounkoud większość kariery spędził w Paris Saint-Germain. Od 2022 roku występuje w Industrii Kielce.

Oświadczenie w tej sprawie wydał kielecki klub: W związku z informacjami mediów francuskich odnoszącymi się do zawodnika naszego klubu – Benoita Kounkouda, klub jest w kontakcie z Federacją Francuską i menedżerem zawodnika – czytamy w komunikacie, w którym zaznaczono, że klub „z powagą traktuje tę sprawę i jednocześnie potępia wszelkie zachowania naruszające zasady życia społecznego”.

Po uzyskaniu oficjalnych informacji dotyczących zdarzenia podejmiemy wszelkie stosowne działania. Do momentu wyjaśnienia sprawa nie będzie komentowana – dodano.