Walka odbędzie się na mogącym pomieścić do 100 tys. kibiców stadionie AT&T w Arlington. Organizatorzy ustalili, że pojedynek zaplanowano na osiem dwuminutowych rund. Większość zawodowych walk kontraktowanych jest na rundy trzyminutowe. Rękawice bokserskie będą ważyć 14 uncji zamiast standardowych 10 uncji. Cięższe rękawice zmniejszają siłę ciosów. Pojedynek ma być transmitowany na platformie Netflix.

Reklama

Przy ustalaniu zasad walki pracownicy departamentu walki biorą pod uwagę między innymi wiek każdego zawodnika, testy medyczne, rekord zwycięstw i porażek oraz porażki przez nokaut lub nokaut techniczny.

Kim jest Mike Tyson?

"Żelazny Mike" w karierze odniósł 50 zwycięstw i poniósł sześć porażek. 44 razy znokautował przeciwników. Jest dwukrotnym mistrzem świata wszechwag zawodowców (w latach 1986–1990 i 1996). W wieku 20 lat, 4 miesięcy i 22 dni został najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Zdobył mistrzowskie pasy czterech najważniejszych federacji bokserskich: WBC, WBO, IBF i WBA.

Kim jest Jake Paul?

W 2020 roku Tyson stoczył pokazową walkę z Royem Jonesem, która zakończyła się remisem. W tym samym roku Jake Paul rozpoczął swoją "karierę" w boksie. 27-letni youtuber i aktor jest młodszy od Tysona o 30 lat. Paul stoczył do tej pory dziewięć walk bokserskich. Wygrał osiem z nich, a przegrał jedynie z Tommym Furym, bratem Tysona Fury'ego - aktualnego mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC.