Wisła Kraków i Korona Kielce z ekstraklasy, pierwszoligowa Pogoń Szczecin oraz drugoligowe Zagłębie Sosnowiec awansowały we wtorek do ćwierćfinału piłkarskiego Remes Pucharu Polski.

Mistrz Polski zakończył przygodę z pucharowymi rozgrywkami występującego w słupskiej klasie okręgowej zespołu Drutex-Bytovia II Bytów. Goście wygrali 2:0, po golach Piotra Ćwilonga i Wojciecha Łobodzińskiego.

Z PP pożegnali się również piłkarze Stali Stalowa Wola, którzy w poprzedniej rundzie wyeliminowali broniącego trofeum Lecha Poznań. W Sosnowcu ulegli Zagłębiu 0:3. Dwa gole uzyskał Hubert Jaromin, a goście od 35. minuty po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Jacka Maciorowskiego grali w dziesiątkę.

Wiele emocji dostarczył mecz w Ząbkach, gdzie pierwszoligowy Doclan dopiero po dogrywce uległ kieleckiej Koronie. Kibice zobaczyli siedem goli, a decydującą o wygranej gości 4:3 bramkę w 109. minucie gry uzyskał Dariusz Łatka. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Jacek Kiełb z Korony nie wykorzystał rzutu karnego.

Z kolei w Szczecinie dwa trafienia Piotra Petasza zapewniły wygraną Pogoni z Piastem Gliwice.

W środę drugoligowy Start Otwock podejmie wicelidera ekstraklasy - Ruch Chorzów. Pozostałe trzy spotkania tej fazy rozgrywek - w listopadzie. Ćwierćfinały zaplanowano na marzec 2010 roku.