Mecz Chelsea z Cardiff poprzedziła minuta ciszy pamięci byłego bramkarza "The Blues" i reprezentacji Jugosławii Petara Boroty, który zmarł w wieku niespełna 57 lat. Borota przeszedł do Chelsea w 1979 roku i grał w barwach "The Blues" przez trzy lata. W 1981 roku wybrano go najlepszym piłkarzem zespołu.

Londyńczycy nie mieli w sobotę kłopotów z drugoligowym rywalem. W pierwszej połowie bramkę dla Chelsea zdobył Dider Drogba, a po przerwie: Michael Ballack, Daniel Sturridge i Salomon Kalou.

"W pierwszej połowie rywale postawili nam wysoko poprzeczkę, zagrali wyjątkowo dobrze. Na szczęście po przerwie podkręciliśmy tempo i w sumie wygraliśmy bez problemów" - przyznał asystent trenera Carlo Ancelottiego Ray Wilkins.

W drużynie gospodarzy zabrakło Johna Terry'ego, który dostał kilka dni wolnego na załatwienie swoich spraw osobistych (bardzo głośna w Anglii sprawa romansu słynnego obrońcy).

Do 1/4 finału awansowały w sobotę także Portsmouth (4:1 na wyjeździe z Southampton) i Birmingham City (2:1 na wyjeździe z Derby). Mecz Reading - West Bromwich Albion zakończył się remisem 2:2, więc obie drugoligowe drużyny muszą zagrać ponownie. W 63. minucie w zespole gospodarzy pojawił się były reprezentant Polski Grzegorz Rasiak.

Po raz kolejny będą musieli spotkać się również piłkarze Manchesteru City i Stoke. W sobotę wieczorem zremisowali 1:1.

W niedzielę odbędą się mecze: Bolton Wanderers - Tottenham Hotspur, Fulham - Notts County, Crystal Palace - Aston Villa.