Inter i tak może mówić o szczęściu, ponieważ przez większą część meczu grał w dziewiątkę - w 31. minucie czerwoną kartką został ukarany Walter Samuel, a w 38. Ivan Cordoba. W końcówce siły się nieco wyrównały, gdy w 73. minucie z boiska został wyrzucony Giampaolo Pazzini. To trzeci z rzędu remis Interu.

Roma zmniejszyła stratę do lidera po pokonaniu Catanii Błażeja Augustyna. Polak grał cały mecz. Gospodarze odnieśli zwycięstwo mimo braku pauzującego za kartki Francesco Tottiego i kontuzjowanego Luki Toniego. Bramkę zdobył osamotniony w ataku Czarnogórzec Mirko Vucinic.

Na czwarte miejsce w tabeli awansował Juventus Turyn, po wyjazdowym zwycięstwie z Bologną 2:1. Pierwszą bramkę uzyskał Brazylijczyk Diego, który był ostatnio krytykowany za słabą formę. To trzecie zwycięstwo z rzędu Juventusu pod wodzą Alberto Zaccheroniego.

Juventus traci 14 pkt do Interu i cztery do zajmującego trzecie miejsce Milanu, który w niedzielę wieczorem zagra na wyjeździe z Bari. Ponadto Milan ma jeszcze mecz zaległy.