Obie drużyny zaczęły spotkanie niepewnie, ze świadomością wysokiej stawki. Jako pierwsza świetną okazję miała Arka. Nieporozumienie obrońców Odry wykorzystał Joel Tshibamba i znalazł się w sytuacji sam na sam z Arkadiuszem Onyszką. Zabrakło mu jednak opanowania i trafił wprost w bramkarza Odry.

W 28. minucie nie było już natomiast błędu zawodnika gospodarzy - Piechniak oddał potężny strzał sprzed pola karnego i piłka wylądowała w siatce obok bezradnego Norberta Witkowskiego.

Po zmianie stron drużyna z Pomorza ruszyła do ataku. Trzykrotnie blisko wygrania pojedynku z Onyszką był Tshibamba, ale raz Odrę uratowała poprzeczka, a przy pozostałych próbach zabrakło mu skuteczności. Znacznie lepiej zagrał w 54. minucie Bartosz Ława - otrzymał dobre podanie od Filipa Burkhardta i z zimną krwią wbił piłkę do bramki.

Wyrównanie dodało piłkarzom Arki skrzydeł - w kolejnych minutach prowadzili grę, atakowali i dążyli do strzelenia drugiego gola. Los był jednak łaskawszy dla Odry. W 71. minucie Brasilia świetnie dośrodkował z rzutu rożnego i Dymkowski dopełnił tylko formalności.

Po tej porażce Arka (22 pkt) jest ostatnia i traci cztery punkty do Odry i Piasta Gliwice (wygrał w sobotę z Lechią Gdańsk 1:0). Na 15. miejscu w tabeli jest Polonia Warszawa (24 pkt), która wieczorem podejmuje Jagiellonię Białystok.

Bramki: 1:0 Piotr Piechniak (28), 1:1 Bartosz Ława (54), 2:1 Marcin Dymkowski (71-głową).

Żółta kartka - Odra Wodzisław: Stanislav Velicky, Arkadiusz Onyszko, Koba Szalamberidze, Marcin Dymkowski. Arka Gdynia: Maciej Szmatiuk, Joel Tshibamba.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Odra Wodzisław: Arkadiusz Onyszko - Stanislav Velicky, Jacek Kowalczyk, Marcin Dymkowski, Robert Kłos (61. Koba Szalamberidze) - Piotr Piechniak, Mauro Cantoro, Marcin Malinowski, Brasilia - Marcin Chmiest (75. Paweł Magdoń), Aleksander Kwiek (81. Jakub Grzegorzewski).

Arka Gdynia: Norbert Witkowski - Łukasz Kowalski, Maciej Szmatiuk, Adrian Mrowiec, Tomasz Sokołowski II (82. Lubomir Lubenow) - Tadas Labukas, Marcin Budziński, Bartosz Ława, Miroslav Bożok (46. Filip Burkhardt) - Przemysław Trytko (67. Joseph Desire Mawaye), Joel Tshibamba.