Najciekawiej zapowiadał się mecz w Bełchatowie. Wicemistrzowie Polski grają z drugą drużyną w tabeli Orange Ekstraklasy Wisłą Kraków. Trenerzy wystawili jednak piłkarzy, którzy rzadziej pojawiali się ostatnio w lidze. Po 20 minutach było 0:0, żadna drużyna nie stworzyła sobie klarownej sytuacji do zdobycia bramki.

Dwie minuty później mogło być 1:0 dla gospodarzy. Dośrodkowywał Alexander Sanchez, głową strzelał Carlos Costly, ale minimalnie niecelnie. W końcówce pierwszej połowy znów przed szansą stanęli zawodnicy Bełchatowa. Jednak debiutujący w GKS-ie Grzegorz Kuświk w dogodnej sytuacji nie trafił dobrze w piłkę.

Znakomite okazje marnowali piłkarze Bełchatowa, ale gola strzelili wiślacy. W 72. minucie po dograniu Patryka Małeckiego z pięciu metrów do siatki trafił Tomas Jirsak. Gospodarze się poddawali. Dążyli do wyrównania i udało się. W 87. minucie sędzia podyktował rzut karny za faul Kokoszki na Kuświku, którego na bramkę zamienił Grodzicki. Wynik do końca meczu już się nie zmienił.

W pozostałych spotkaniach Korona Kielce zremisowała 1:1 z Jagiellonią Białystok. Gospodarze mieli szansę na zwycięstwo, ale w 90. minucie Paweł Sasin nie strzelił rzutu karnego. Górnik Zabrze pokonał 1:0 Zagłębie Sosnowiec.