Przegląd Sportowy: Grali i wygrali jak nigdy

Znienawidzone przez Hiszpanów, powtarzane tysiące razy powiedzenie „Grają jak nigdy, przegrywają jak zawsze” odeszło właśnie do lamusa. Hiszpanie zdobyli wczoraj pierwsze od 44 lat mistrzostwo Europy.

Sport: Viva Espana!

Finałowy mecz mistrzostw Europy był ekscytującym widowiskiem i jak prawie wszystkie podczas Euro 2008 trzymał w napięciu do ostatniej sekundy. Po ostatnim gwizdku na stadionie w Wiedniu zapanowała iberyjska fiesta. Hiszpanie wreszcie przełamali złą passę w wielkich imprezach.

Gazeta Wyborcza: Hiszpania mistrzem Europy

Po rozczarowującym finale i golu Fernando Torresa Hiszpanie, po raz drugi w historii zostali mistrzami Europy.

Rzeczpospolita: Viva Espana, 44 lata później

Hiszpania – Niemcy 1:0. Hiszpanie po raz drugi mistrzami Europy! Fernando Torres strzelił jedyną bramkę jeszcze w pierwszej połowie, a przewaga zwycięzców była ogromna. Niemcom udało się tylko zamienić ten mecz w najbardziej brutalne spotkanie turnieju.

Życie Warszawy: Hiszpania zwycięzcą Euro

Hiszpania zwyciężyła z Niemcami w meczu finałowym Mistrzostw Europy w piłce nożnej. To pierwszy tytuł i trofeum mistrza w Euro w historii hiszpańskiej kadry! Bramkę dla zwycięzców zdobył w 33. minucie Fernando Torres.