Zobacz, jak Legia zremisowała z amatorami

Pierwszy mecz walcząca o mistrzostwo kraju Legia wygrała na własnym stadionie 3:1.

W środę też rozegrany zostanie mecz Lecha Poznań z Wisłą Kraków (17.30). Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kolejorza 1:0.

Stal Sanok - Legia Warszawa 1:1 (0:0), pierwszy mecz 1:3
Bramki: Kosiba (47'), Rocki (64')

Pierwsze 10 minut meczu mija spokojnie. Żadna z druzyn ine jest w stanie stworzyć sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej.

Stal atakuje. W 14. minucie z dystansu strzelał Nikody, ale Skaba obronił bramkę Legii. Odpowiedź legionistów była szybka, ale nieskuteczna - strzał Paluchowskiego był niecelny.

W 22 minucie za faul żółtą kartkę zobaczył Mariusz Surma. Gospodarze nieustannie próbują atakować.

Świetna okazja dla Stali! Po dobrej akcji strzał oddał Spaliński, ale piłka poleciała ponad poprzeczką.

32. minuta i mało brakowało, a mielibyśmy sensację. Nikody miał fantastyczną okazję do strzelenia gola, był sam na sam z bramkarzem Legii, ale Skaba poradził sobie znakomicie.

Wreszcie akcja Legii. Po rzucie rożnym strzelał Jarzębowski, ale Pietrzkiewicz nie miał problemów z obronieniem bramki.

Początek drugiej połowy i gospodarze obejmują prowadzenie! Po błędzie Astiza, w 47. minucie Skabę pokonał Kosiba.

Niestety, gospodarze nie cieszyli się długo prowadzeniem. Już w 64. minucie Legia wyrównała. Mikołajczak, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku, podał do Rockiego, a ten pokonał Pietrzkiewicza.

Dziesięć minut później znów okazję miał Rocki, jednak zamiast strzelać, podał do Ostrowskiego i z akcji nic nie wyszło. Strata bramki wyraźnie przybiła gospodarzy i teraz legioniści brylują na boisku.

86. minuta - Legia kończy w dziesiątkę. Boisko musiał opuścić kontuzjowany Mikołajczak, a trener Urban wykorzystał już limit zmian.

Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry, a na boisku zaczęły się przepychanki. Żółte kartki otrzymali Kuzicki, Kosiba (obaj Stal) oraz Rocki (Legia).

Stal: Pietrzkiewicz, Jaracz, Szałankiewicz (61' - Chudziak), Sumara, Nikody (66' - Kruszyński), Węgrzyn, Borowczyk, Kosiba, Kuzicki, Spaliński (59' - Pańko), Niemczyk

Legia: Skaba, Descarga, Astiz, Choto, Kiełbowicz, Radović (63' - Mikołajczak), Jarzębowski, Borysiuk (83' - Koziara), Rocki, Ostrowski, Paluchowski (72' - Majkowski)