To piąty w historii Puchar Polski zdobyty przez Lecha. Poprzednio poznaniacy cieszyli się z tego trofeum w 2004 roku. Finałowy mecz nie zachwycił. Jedyną bramkę spotkania strzelił Sławomir Peszko po znakomitym podaniu Rengifo.

Lech Poznań - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)
Bramka: Peszko 50

Lech Poznań: Ivan Turina (ż), Marcin Kikut, Zlatko Tanevski (ż), Manuel Arboleda, Luis Alfonso Henriquez Ledezma, Tomasz Bandrowski (ż), Rafał Murawski, Sławomir Peszko (Wilk), Semir Stilić (Injac), Robert Lewandowski (Djurdjevic), Hernan Rengifo.
Ruch Chorzów: Krzysztof Pilarz, Ariel Jakubowski, Rafał Grodzicki (ż), Ireneusz Adamski, Tomasz Brzyski, Grzegorz Baran, Michał Pulkowski (Straka), Marcin Nowacki (Sobiech), Wojciech Grzyb, Pavol Balaz, Remigiusz Jezierski (ż).

"Faworytem jest Lech, ale my gramy tu właściwie u siebie" - powiedział na chwilę przed pierwszym gwizdkiem trener Ruchu Waldemar Fornalik.

Stadion Śląski jest dziś niebieski - zarówno Lech, jak i Ruch mają ten kolor w swoich barwach, dlatego trybuny są jednolite. Piłkarze "Kolejorza" zagrają na biało, chorzowianie - na niebiesko.

Cały stadion odśpiewał hymn narodowy.

Zaczęli lechici. Już w drugiej minucie żółtą kartkę dostał Jezierski, który odepchnął przy linii końcowej Arboledę.

Pierwsze dziesięć minut meczu to przewaga Lecha, ale bramki nie padły. W 8. minucie błąd podczas naporu "Kolejorza" popełnił Pilarz, który źle wypiąstkował piłkę. Nie było jednak lechity, który byłby w tym czasie pod bramką! Lepszą akcję zmarnował jednak Ruch - świetnie główkował Jezierski i kibice zgromadzeni na Stadionie Śląskim już widzieli piłkę w siatce! Tymczasem minęła ona prawy słupek bramki Turiny...

Dwie świetne akcje Lecha. Najpierw po dośrodkowaniu Stilića z rzutu rożnego, głową uderza Rengifo, ale Pilarz jest na posterunku. Potem Rengifo zaplątał się w dryblingu!

W 22. minucie powinien być chyba rzut karny dla Lecha po faulu na Bandrowskim. Sędzia Mikulski nie zdecydował się jednak go podyktować. Dał za to żółtą kartkę Bandrowskiemu - za symulowanie...

Szybka kontra Ruchu w 30. minucie. Ciekawie uderza Nowacki, ale niecelnie.

Przed przerwą na bramkę Pilarza uderzał jeszcze Lewandowski. Bramkarz Ruchu końcówkami palców zdołał wybić piłkę na róg.

Pierwsza połowa bez bramek. Może w drugiej połowie piłkarze obydwu drużyn będą skuteczniejsi?

Sędzia już wznowił grę. Mocno zaczął Lech. Najpierw głową uderzał Rengifo, potem Pilarza próbował przelobować Murawski.

I wreszcie goool! Sławomir Peszko huknął z 10 metrów i jest bramka dla Lecha! 1:0

Pierwsza zmiana - za Nowackiego wchodzi Sobiech.

Ruch nie zamierza rezygnować! Świetnie strzela z wolnego Brzyski, ale równie świetny jest Turina. Bramkarz "Kolejorza" sobie tylko wiadomym sposobem wyciąga się w bramce i wybija piłkę na róg.

W drugiej połowie bardzo aktywny jest Peszko. Zdobyta bramka wyraźnie go rozbudziła. W 70. minucie lechita uderza z dystansu i myli się naprawdę nieznacznie.

Nerwowe ostatnie minuty i jest gwizdek! Lech z piątym w historii klubu Pucharem Polski!