Dziennik Gazeta Prawana logo

"Przeniosę Polonię z Warszawy do Zabrza"

17 czerwca 2009, 11:02
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Śmiać się czy płakać? Rok temu Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski przestała istnieć, a na jej licencji w Ekstraklasie zagrała Polonia Warszawa. Kibice z całej Polski do dziś nazywają polonistów fanami "Disco-Polo". Teraz właściciel Polonii chce powtórzyć ten kontrowersyjny ruch, tyle że w drugą stronę - zamierza sprzedać licencję "Czarnych Koszul" zdegradowanemu Górnikowi Zabrze.

Wojciechowski chce dokonać fuzji z Górnikiem, który spadł z Ekstraklasy. Zabrzanie zaprzeczają jednak, by byli zainteresowani propozycją właściciela Polonii.

"Allianz Polska pragnie poinformować, że , a także zarówno przez Zarząd Allianz Polska, jak i Radę Nadzorczą klubu z Zabrza. Naszym celem jest awans do najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej na drodze sportowej" - mogliśmy przeczytać w oświadczeniu na oficjalnej stronie Górnika.

. Sprawa wyjaśni się w ciągu kilku dni" - zapewnia.

Działania Wojciechowskiego to tak naprawdę Właściciel Polonii uważa, że nie dość mocno angażują się one w pomoc przy budowie stabilnego klubu.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj