Szewczence zaproponowano dwie możliwości powrotu do klubu - jeszcze jako zawodnik, gdy zakończy się jego kontrakt z Milanem lub po zakończeniu kariery sportowej jako szkoleniowiec.

"Reakcja Andrija na propozycję była pozytywna, ale oczywiście na razie wszystko pozostaje w sferze planów. Decyzja zależy wyłącznie od zawodnika" - poinformował przebywający w Monaco Ihor Surkis.

"Poprosiłem Andrija, aby dał mi odpowiedź w sprawie swojej sportowej przyszłości do końca lipca" - przyznał Surkis.

Szewczenko aktualnie jest na urlopie z rodziną, w połowie lipca przyleci do Kazachstanu, gdzie będzie uczestniczył w otwarciu nowego stadionu w Ałmatach.

32-letni Szewczenko był zawodnikiem Dynama od 1994 roku, pięć lat później podpisał kontrakt z AC Milan. Z Dynamem Szewczenko pięć razy z rzędu zdobył tytuł mistrza Ukrainy. W 2006 roku przeszedł do Chelsea, ale w zespole Premier League, nękany kontuzjami nie odniósł większych sukcesów i na sezon 2008/2009 został wypożyczony do AC Milan, z którym odnosił największe sukcesy. W 2004 roku tygodnik "France Football" przyznał mu Złotą Piłkę. Po roku gry w Milanie, Szewczenko ma ponownie występować w londyńskim klubie, w którym ma się stawić na początku sierpnia.