Pierwszy mecz piłkarze z pięknie położonego stadionu w Bradze wygrali u siebie 1:0. Bohaterem rewanżu był Rodrigo Lima, który zdobył trzy gole, wszystkie w drugiej połowie.

Nieobecność w Lidze Mistrzów czwartego zespołu poprzedniego sezonu hiszpańskiej ekstraklasy jest jedną z największych niespodzianek tej fazy pucharowej rywalizacji. Na osłodę Sevilla zagra w fazie grupowej LE.

Bardzo zacięty przebieg miała rywalizacja Sampdorii Genua z Werderem Brema. Pierwszy mecz Niemcy wygrali u siebie 3:1. W rewanżu piłkarze Sampdorii, czwartej drużyny poprzedniego sezonu Serie A, prowadzili już 3:0, ale gol w ostatnich sekundach Markusa Rosenberga zapewnił bremeńczykom dogrywkę. W niej kolejną bramkę dla Werderu zdobył Claudio Pizarro i mimo porażki 2:3 niemiecki zespół wystąpi w Lidze Mistrzów.

Rzutami karnymi zakończył się mecz Anderlechtu Bruksela z Partizanem Belgrad. Po 90 minutach i dogrywce było 2:2 (mimo prowadzenia gości 2:0), ale rzuty karne lepiej wykonywali piłkarze mistrza Serbii. Wygrali serię "jedenastek" 3:2.

W środę wystąpi m.in. Auxerre. Klub Ireneusza Jelenia i Dariusza Dudki podejmie Zenit Sankt Petersburg. W pierwszym spotkaniu francuski zespół przegrał z liderem rosyjskiej ekstraklasy 0:1 i w rewanżu stoi przed wielkim wyzwaniem.

Niezwykle trudne zadanie czeka piłkarzy Sparty Praga, którzy w poprzedniej rundzie wyeliminowali Lecha Poznań. MSK Żylina jest zdecydowanym faworytem, ponieważ pierwszy mecz w Pradze wygrała 2:0.

W sumie we wtorek i środę odbędzie się dziesięć meczów eliminacyjnych - pięć w tzw. grupie mistrzowskiej, w której walczą zespoły najlepsze w poprzednim sezonie w swoich krajach, a także pięć w tzw. grupie niemistrzowskiej (drużyny czołówki silniejszych lig europejskich).

Wyniki i program meczów rewanżowych 4. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów:

wtorek, 24 sierpnia:

Grupa "mistrzowska"
Sheriff Tyraspol - FC Basel 0:3 (0:0) pierwszy mecz 0:1; awans: FC Basel
Anderlecht Bruksela - Partizan Belgrad 2:2 dogr. (2:2, 0:1), karne 2:3, pierwszy mecz 2:2; awans: Partizan
Hapoel Tel Awiw - Red Bull Salzburg 1:1 (0:1), pierwszy mecz 3:2; awans: Hapoel

Grupa "niemistrzowska":
Sampdoria Genua - Werder Brema 3:2 dogr. (3:1, 2:0), pierwszy mecz 1:3; awans: Werder
FC Sevilla - SC Braga 3:4 (0:1), pierwszy mecz 0:1; awans: SC Braga