Dziennik Gazeta Prawana logo

Inter w finale klubowych mistrzostw świata

15 grudnia 2010, 20:16
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Inter w finale klubowych mistrzostw świata
PAP/EPA
Piłkarze Interu Mediolan awansowali do finału klubowych mistrzostw świata, które odbywają się w Abu Zabi (ZEA). W półfinale pokonali południowokoreański Seongnam Ilhwa Chunma 3:0 (2:0). W sobotę zagrają o tytuł z TP Mazembe (DR Kongo).

Losy meczu rozstrzygnęły się bardzo szybko. Już po 32 minutach zwycięzcy europejskiej Ligi Mistrzów prowadzili 2:0 po golach Dejana Stankovica i kapitana Javiera Zanettiego. Po przerwie wynik ustalił Diego Milito - ten sam, który w majowym finale Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium (2:0) zdobył oba gole.

W innym meczu rozegranym w środę piłkarze meksykańskiego klubu CF Pachuca zapewnili sobie piąte miejsce. Pokonali zespół gospodarzy - Al Wahda w rzutach karnych 4:2. Po dogrywce był remis 2:2.

Już we wtorek awans do finału wywalczyli piłkarze TP Mazembe. Drużyna z Demokratycznej Republiki Konga wygrała z brazylijskim Internacionalem Porto Alegre 2:0 (0:0).

Wyniki i program kolejnych spotkań:
15 grudnia, środa
Półfinał: Inter Mediolan (Włochy) - Seongnam Ilhwa Chunma (Korea Płd.) 3:0 (2:0).
Bramki: Dejan Stankovic (3), Javier Zanetti (32), Diego Milito (73).

Mecz o 5. miejsce: CF Pachuca (Meksyk) - FC Al Wahda (ZEA) 2:2 (2:2, 0:1), rzuty karne 4:2.
Bramki: Dario Cvitanich (82, 89) - Ismaeil Matar (44), Mahmoud Al-Hamali (77);
czerwona kartka: Mahmoud Al-Kamali (Al Wahda) w 73. minucie.

18 grudnia, sobota
Mecz o 3. miejsce (15.00)
Mecz o 1. miejsce (18.00)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj