Na stronie internetowej czeczeńskiego rządu podano, że w składzie "Canarinhos" pojawią się największy gwiazdy, w tym 34-letni Ronaldo, który w poniedziałek ogłosił zakończenie kariery. Brazylijczycy jeszcze nie potwierdzili informacji o spotkaniu.

Reklama

Niespełna miesiąc temu zrobiło się głośno o Czeczenii w futbolowym światku za sprawą zaangażowania w Tereku Grozny znakomitego przed laty holenderskiego zawodnika, a obecnie trenera Ruuda Gullita. Prezesem tego klubu jest Kadyrow, a jego oczekiwania sięgają pierwszej ósemki w nowym sezonie ligi rosyjskiej. Guulit ma zarabiać pięć milionów dolarów rocznie.

Sporo ciekawego dzieje się również w sąsiednim Dagestanie. Anżi Machaczkała zatrudnił słynnego brazylijskiego obrońcę Roberto Carlosa (ostatnio w Cortinthians Sao Paulo). Przez dwa lata ma zainkasować 18 mln dol. Wcześniej przez wiele sezonów z powodzeniem grał w Realu Madryt, trzykrotnie triumfując z nim w Lidze Mistrzów.

W finale MŚ-2002, rozgrywanych na boiskach Korei Południowej i Japonii, Brazylia pokonała Niemcy 2:0, a obie bramki zdobył Ronaldo, król strzelców imprezy.