Podczas konferencji prasowej prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow nie odpowiedział na pytanie o skład drużyny gości, ale zapewnił, że Canarinhos zagrają za darmo.

Reklama

"Dlaczego należałoby im płacić? Pierwszy raz o czymś takim słyszę. To oni zaproponowali, by do nas przyjechać" - dziwił się 34-letni Kadyrow, który ma wystąpić w tym spotkaniu. Jego ojciec Achmad Kadyrow, również prezydent Czeczenii, zginął w zamachu terrorystycznym na stadionie Tereka w maju 2004 roku.

Z okazji meczu zmobilizowano w Groznym ogromne siły bezpieczeństwa. Wstęp na stadion będzie bezpłatny, a mecz poprzedzi koncert belgijskiej śpiewaczki Lary Fabian.

Kibice spodziewają się przyjazdu Ronaldinho, Roberto Carlosa i Ronaldo. Ten ostatni, król strzelców mundialu w 2002 roku, niedawno ogłosił zakończenie kariery, ale - jak informowały rosyjskie media - otrzymał lukratywną ofertę gry w Tereku. Trenerem zespołu z Groznego jest od dwóch miesięcy słynny Holender Ruud Gullit.

W sąsiednim Dagestanie, w zespole Anżi Machaczkała będzie natomiast występować Roberto Carlos, który za roczny kontrakt ma otrzymać pięć milionów dolarów.