Skela związał się z Arką umową po zaliczeniu testów medycznych w Poznaniu. Ten 35-letni pomocnik wystąpił w 137 meczach niemieckiej Bundesligi, w których zdobył 19 bramek, zagrał również w siedmiu spotkaniach włoskiej Serie A oraz zaliczył 127 występów i 32 gole w 2. Bundeslidze. Do tego trzeba dodać 62 mecze i 12 bramek w reprezentacji kraju.

Reklama

"W tym sezonie Skela nie grał w żadnym klubie, ale w listopadzie wystąpił w drużynie narodowej Albanii. Znam tego zawodnika bardzo dobrze i wiem, że potrafi grać w piłkę. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że Ervin może mieć obecnie pewne zaległości, dlatego szybko musimy doprowadzić go do optymalnej formy" - powiedział PAP trener Arki Dariusz Pasieka, który przez jedną rundę sezonu 2000/2001 występował ze Skelą w 2.Bundeslidze w zespole SV Waldhof Mannheim.

Wcześniej gdynianom udało się zakontraktować trzech zawodników - brazylijskiego bramkarza Marcelo Moretto, napastnika Juniora Rosa z Peru ora.jz obrońcę Mateusza Sieberta. Dwóch pierwszych zadebiutowało w przegranym 0:1 meczu z Wisłą Kraków, natomiast Siebert przeszedł niedawno zabieg artroskopii kontuzjowanego kolana.