Trzy dni po porażce w Lidze Mistrzów z Barceloną (0:2) trener "Królewskich" Jose Mourinho dał odpocząć większości swoich gwiazd, m.in. Cristiano Ronaldo, Xabiego Alonso czy Raula Albiola, a Mesut Oezil, Angel di Maria oraz Marcelo pojawili się na boisku w drugiej połowie.

Do przerwy goście prowadzili 1:0 po trafieniu Angela Lafity (błąd popełnił bramkarz Realu Iker Casillas), który w drugiej połowie również wpisał się na listę strzelców. Trzecią bramkę dla broniącego się przed spadkiem zespołu z Saragossy uzyskał z rzutu karnego Gabi. Dla "Królewskich" gole strzelili Sergio Ramos (na 1:2) i Karim Benzema (na 2:3).

Trzy minuty przed końcowym gwizdkiem sędziego czerwoną kartką, po drugiej żółtej, ukarany został Ricardo Carvalho i Real kolejne spotkanie kończył w osłabieniu. Do Barcelony stołeczna drużyna traci w tym momencie osiem punktów, a w przypadku zwycięstwa Blaugrany dystans wzrośnie do 11, a do końca rozgrywek pozostanie cztery kolejki.