Nowotwór wykryto u Francuza w połowie marca. 31-letni obrońca w barcelońskiej klinice Barna przeszedł operację usunięcia guza bezinwazyjną techniką laparoskopową.

Reklama

"Kiedy człowieka dotyka to, co mnie spotkało, samochody i inne rzeczy naprawdę nie są ważne. Teraz inaczej patrzę na życie. Dostrzegam to, na co wcześniej w ogóle nie zwracałem uwagi. Dlatego sprzedałem wszystkie swoje auta, a pieniądze przekazałem organizacjom, które pomagają w walce z tą chorobą. Nawiązałem z nimi kontakt podczas pobytu w szpitalu. To był niesamowicie trudny sezon dla mnie" - powiedział.

Abidal powrócił do zespołu Barcelony pod koniec kwietnia. Wyszedł na boisko w rewanżowym spotkaniu z Realem Madryt w półfinale piłkarskiej Ligi Mistrzów (1:1), zmieniając w 90. minucie kapitana Carlesa Puyola. Wszyscy piłkarze i kibice zgromadzeni na stadionie Nou Camp zgotowali mu owację.

"Myślałem, że już nigdy nie będę mógł grać. Na szczęście wszystko ułożyło się dobrze" - dodał zawodnik, który trafił do katalońskiej drużyny w 2007 roku z Olympique Lyon.

Zdobył z nią osiem trofeów, w tym dwukrotnie mistrzostwo kraju i raz zwyciężył w Lidze Mistrzów. W obecnym sezonie wicemistrz świata z 2006 roku strzelił pierwszą bramkę w barwach "Dumy Katalonii".