36-letni Grzyb zaczynał karierę w zespole "Niebieskich" w roku 1993. Wrócił do chorzowskiego klubu wiosną 2006. Polenz ostatnio była zawodniczką Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

"Wojtek to prawdziwa podpora drużyny. Gra z ogromną pasją i zaangażowaniem i potrafi mądrze wykorzystać praktykę zdobywaną latami na ligowych boiskach. Cieszę się, że udało nam się dojść do porozumienia. Mam nadzieję, że teraz na trybunach stadionu przy Cichej będziemy coraz częściej gościć także kibiców piłkarek ręcznych" - powiedział dyrektor sportowy piłkarskiego Ruchu Mirosław Mosór.

Polenz chwalił z kolei prezes KPR Ruch Klaudiusz Sevkovic. "Jest jedną z najlepszych skrzydłowych w Europie. Obserwowanie jej na boisku, to dla fana piłki ręcznej prawdziwa przyjemność. Liczę, że przyciągnie na nasze mecze nowe grono kibiców" - dodał.

Zawodniczka wraca na ligowy parkiet po urodzeniu w styczniu córki Amelki. "Cieszę się, że będziemy wszyscy blisko, bo najważniejsza jest rodzina. Mam nadzieję, że młodym zespołem Ruchu powalczymy nie tylko o play off ale i europejskie puchary" - powiedziała Kinga Polenz podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.