Tomasz Gogol, pełniący obowiązki prezesa (kilka tygodni temu podał się do dymisji, nie mając szans na kontynuowanie działalności przy sporym zadłużeniu klubu), zmuszony będzie - zgodnie z kodeksem handlowym - do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości, co zapowiedział uczynić w najbliższych dniach.

Reklama

"Jeśli zostanie zgłoszony wniosek o upadłość spółki i klubu, a jednocześnie otrzymamy od p.o. prezesa lub rady nadzorczej informację o wycofaniu drugiego zespołu KSZO z IV ligi, wówczas dokonamy zmian w rozgrywkach tej ligi i niższych klas" - oświadczył Mirosław Malinowski, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

Piłkarze KSZO z trudem zakończyli niedawno rozgrywki pierwszoligowe. Mimo ambitnych prób nie utrzymali się i spadli do II ligi. Przez dwa miesiące trwały rozmowy z władzami miejskimi, poszukiwania sponsorów lub inwestora, który kupiłby akcje klubu. Niestety, starania nie dały żadnego rozwiązania.

Piłkarze, którzy jeszcze pozostali w zespole wraz z p.o. prezesa, zebrali pieniądze na pierwszy wyjazdowy mecz ligowy (ze Zniczem Pruszków), by uniknąć kolejnych walkowerów i wykluczenia przez PZPN z rozgrywek. Wszystkie te zabiegi nic nie dały.

W drugiej kolejce 2. ligi drużyna KSZO przegrała walkowerem ze Stalą Stalowa Wola. Zasłużony klub, którego piłkarze występowali przed laty w ekstraklasie, jest bardzo bliski upadłości.