"Na pewno zadzwonię do Macieja Żurawskiego i porozmawiam z nim o cypryjskim futbolu, bo występował przecież w tamtejszej lidze. Poszukamy też wszystkich innych naszych powiązań z tamtejszym futbolem. Wiem, że kilku polskich piłkarzy grało w Apoelu, więc będziemy chcieli zdobyć od nich jak najwięcej informacji na temat naszego rywala" - powiedział Maaskant, cytowany na stronie internetowej klubu.

Szkoleniowca Wisły niespecjalnie zmartwiły informacje, że rewanżowe spotkanie odbędzie się na Cyprze, a jego zawodników czeka tam gra w trudnych warunkach atmosferycznych (upał i wilgotność).

"Dla mnie nie ma to znaczenia. Mamy tak doświadczoną drużynę, że nie robi nam to większej różnicy. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, jaka temperatura może panować na Cyprze. Mamy jednak wielu piłkarzy, którzy są przyzwyczajeni do grania w takim klimacie. Są to choćby Maor Melikson, Dudu Biton, Osman Chavez czy Junior Diaz. Paradoksalnie może mamy nawet więcej takich zawodników niż Apoel. Myślę, że temperatura nie będzie dla nas żadnym problemem" - dodał trener krakowskiej drużyny.

Apoel Nikozja będzie rywalem Wisły Kraków w czwartej i ostatniej rundzie kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz odbędzie się 16 lub 17 sierpnia w Polsce, a rewanż tydzień później na Cyprze.