Piłkarz zapowiedział, że pozew skierowany zostanie również przeciwko gazecie, która na początku sierpnia na łamach kolorowego dodatku "Vidas" opublikowała wywiad z byłą nianią dzieci Ronaldo i jego siostry Katii Aveiro - Manuelą Silvą.

47-letnia opiekunka, zwolniona przed wakacjami przez rodzinę piłkarza, ujawniła gazecie, że Ronaldo junior ma dwie matki Meksykanki. "Katia powiedziała mi, że jedna z nich była dawczynią komórki jajowej, a druga zgodziła się wynająć brzuch. Żadna z nich nigdy nie widziała małego Cristianinho" - powiedziała "Correio da Manha" Silva.

Według niej, Ronaldo jest dobrym ojcem. "Poświęca praktycznie każdą wolną chwilę swojemu synowi. Nawet, gdy jest daleko, zawsze dzwoni, aby zapytać o dziecko. Jest stuprocentowym ojcem. Również obecna przyjaciółka Ronaldo bardzo dobrze traktuje Cristianinho" - stwierdziła Silva.

Opiekunka poinformowała bulwarowe pismo, że zgodziła się udzielić wywiadu dla "dobra piłkarza".

"Mam nadzieję, że otworzy on oczy i zobaczy, ile intryg rozgrywanych jest wokół niego. Ani matka, ani siostry Cristiano Ronaldo tak naprawdę nie lubią jego przyjaciółki Iriny Shayk. Uważają ją za osobę fałszywą i nie chcą jej zaakceptować. W obecności Cristiano odgrywają jedynie teatr" - powiedziała ex-niania małego Ronaldo.

"Nie mogę powiedzieć wszystkiego. Ujawniłam tylko to, o czym Katia opowiada na co dzień wszystkim" - wyznała zwolniona opiekunka dziecka portugalskiego piłkarza.