Selekcjoner Canarinhos Mano Menezes sięgnął po Ronaldinho po jego dobrych występach w lidze brazylijskiej w barwach Flamengo, gdzie trafił w styczniu z AC Milan. Wcześniej grał m.in. w Paris St Germain i Barcelonie.

Reklama

31-letni piłkarz w kadrze Menezesa zagrał tylko raz - w przegranym 0:1 spotkaniu z Argentyną w Katarze w listopadzie 2010 roku. Poprzedni selekcjoner Carlos Dunga pominął go przy powołaniach na mundial w RPA.

Ronaldinho w reprezentacji wystąpił dotąd 88 razy, zdobywając 32 bramki. Był dwukrotnie wybrany najlepszym piłkarzem świata przez FIFA - w 2004 i 2005 roku, a w 2002 roku zdobył mistrzostwo świata.

Brazylijska reprezentacja w ostatnich miesiącach przeżywa kryzys. W lipcu odpadła z Copa America w ćwierćfinale, przegrywając po serii rzutów karnych z Paragwajem. Z kolei 10 sierpnia uległa w towarzyskim meczu Niemcom 2:3.

Oprócz Ronaldinho, w kadrze na najbliższe spotkanie znaleźli się m.in. Hulk z FC Porto, Robinho i Alexandre Pato z Milanu, Daniel Alves z Barcelony, Marcelo z Realu Madryt, Lucio oraz Julio Cesar z Interu Mediolan.