W czwartek negatywną opinię w sprawie tej imprezy masowej wydała straż pożarna.

Reklama

"W związku z wczorajszą opinią Komendanta Miejskiej Straży Pożarnej w Gdańsku na temat imprezy masowej, mecz towarzyski Polska - Niemcy 6 września, trwają analizy dotyczące uwag podnoszonych przez Straż Pożarną. Prezydent Miasta Gdańska zalecił swoim służbom przedstawienie raportów wynikających z tych analiz, które będą podstawą do ewentualnego wydania zezwolenia na przeprowadzenie imprezy masowej w dniu 6 września na PGE Arena Gdańsk.

Decyzje Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku oraz Prezydenta Miasta Gdańska w kwestii meczu Polska - Niemcy 6 września 2011 powinniśmy poznać w ciągu kilku najbliższych godzin" - napisano w piątkowym komunikacie Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Gdańska.

Tymczasem na PGE Arenie Gdańsk trwa kolejna kontrola straży pożarnej. "W protokole z czynności kontrolno-rozpoznawczych negatywnie oceniliśmy przygotowanie obiektu i terenu oraz dostarczoną przez PZPN dokumentację. Generalny wykonawca PGE Areny Gdańsk przedłożył nam jednak oświadczenie, w którym stwierdza, że wszystkie wskazane przez nas uchybienia w zakresie bezpieczeństwa pożarowego zostały usunięte. Aktualnie weryfikujemy tę informację" - powiedział PAP Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, pełniący jednocześnie funkcję rzecznika prasowego, starszy kapitan Tomasz Czyż.

Z kolei pełnomocnik PZPN zobowiązał się do przedłożenia 5 września poprawionej dokumentacji dotyczącej organizacji imprezy masowej jaką jest piłkarski mecz Polski z Niemcami. "To i tak zdecydowanie za późno, zatem tym bardziej nie można nas posądzać o złośliwość. W swojej opinii kierujemy się tylko względami bezpieczeństwa pożarowego i pod bublem na pewno się nie podpiszemy" - podsumował Tomasz Czyż.