Radovic był regularnie powoływany do młodzieżowej kadry U-21 Serbii i Czarnogóry. W marcu 2009 roku pomocnik otrzymał powołanie do reprezentacji Czarnogóry. Odmówił jednak tłumacząc, że czuje się Serbem.

Reklama

Teraz będzie miał okazję zadebiutować w seniorskiej kadrze. Jego dobre występy w Lidze Europejskiej (5 goli) i T-Mobile Ekstraklasie (4 gole) spowodowały, że jest najlepszym strzelcem Legii w tym sezonie.

Choć przy Łazienkowskiej to dla niego szósty sezon, tak dobrej formy jeszcze nie prezentował. Ponad rok temu był jednak bliski odejścia, kiedy to nie potrafił wywalczyć miejsca w podstawowym składzie. Momentem przełomowym było przemianowanie go przez trenera Macieja Skorżę ze skrzydłowego na ofensywnego pomocnika, co okazało się "strzałem w dziesiątkę". Szczególnie w ostatnich meczach świetnie uzupełnia się na boisku ze swoim rodakiem Danijelem Ljuboją.

Reprezentacja Serbii zawiodła w eliminacjach do Euro 2012, zajmując trzecie miejsce w grupie C. Dlatego Radomira Anticia zastąpił Radovan Curic, który funkcję selekcjonera ma prowadzić tymczasowo.