W środę decyzją zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej Kręcina został odwołany z funkcji sekretarza generalnego.

Reklama

"Szkoda mi go, bo to legenda tego związku. Funkcjonował w nim od kiedy pamiętam. Jest jednym z trzech lub czterech sekretarzy w Europie, którzy najdłużej pracowali na swojej funkcji. Dlatego można powiedzieć, że Kręcina to legendarny sekretarz w PZPN, cieszący się szacunkiem wśród innych działaczy zarówno w kraju jak i w Europie. Popełnił jednak niezręczność i nieostrożność, przez co poniósł konsekwencje. Jestem pewny, że teraz sobie poradzi, bo w międzyczasie pracował również za granicą" - powiedział Listkiewicz.

Odwołanie Kręciny to pokłosie podejrzeń korupcyjnych w związku z ujawnieniem nagrań, m.in. zrobionych ukrytą kamerą, dotyczących budowy siedziby PZPN.

"Zdzisławowi życzę, aby teraz odpoczął i nabrał zdrowia. Myślę, że z zarzutami korupcyjnymi w stosunku do niego będzie podobnie jak miało to miejsce w przypadku prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Janusza Biesiady. On też odszedł ze swojego stanowiska oskarżony o korupcję, a dopiero po kilku latach został oczyszczony z zarzutów. Jestem jednak pewny, że odwołanie Kręciny niczego nie zmieni w PZPN. To był jedynie zwykły pracownik, który padł ofiarą medialnej nagonki ostatnich dni" - podsumował Listkiewicz.

Kręcina pracował w PZPN od 1983 roku, a od 1999 roku pełnił funkcję sekretarza generalnego.