Jak podaje Gazeta Polska Codziennie, urna z prochami Kazimierza Deyny 27 maja powróci do kraju i będzie to spełnienie jednego z najgorętszych marzeń piłkarza. Pogrzeb odbędzie się 6 czerwca, a legenda polskiej piłki spocznie w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach.

Reklama

Tego samego dnia o godzinie 18:00 odbędzie się odsłonięcie pomnika Kazimierza Deyny, który stanie przed stadionem Legii Warszawa. Deyna uważany jest za najlepszego piłkarza, jaki kiedykolwiek występował w warszawskiej drużynie. Pieniądze na pomnik zostały zebrane wśród kibiców, którzy w tym celu wyłożyli 165 000 złotych. Będzie to brązowa figura, która stanie na niewielkim cokole.

Deyna rozegrał w Legii 304 mecze i strzelił dla niej 94 bramki. Następnie grał w Manchesterze City i San Diego Soccers. W reprezentacji Polski wystąpił 97 razy, strzelając 41 bramek. Z reprezentacją został mistrzem i wicemistrzem olimpijskim oraz zdobył trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w RFN w 1974 roku, gdzie został wybrany trzecim piłkarzem turnieju, a według tygodnia Piłka Nożna został wybrany najlepszym polskim piłkarzem XX wieku.