Był taki punkt w programie dzisiejszych obrad w Sękocinie Starym, ale nie było żadnych rozmów. Być może do dyskusji dojdzie na kolejnym posiedzeniu, już w lipcu - powiedziała PAP rzeczniczkaPolskiego Związku Piłki Nożnej Agnieszka Olejkowska.

Reklama

Z informacji uzyskanych przez PAP wynika, że Żmuda wystąpił z wnioskiem o wykreślenie nazwiska Jana Tomaszewskiego z Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski, za bulwersujące wypowiedzi pod adresem polskiej drużyny narodowej startującej w mistrzostwach Europy i poszczególnych piłkarzy, m.in. Damiena Perquisa.

Wniosek ten popierają rzecznik etyki PZPN Wojciech Przybylski i przewodniczący komisji ds. etyki i fair play Czesław Biskup - powiedziała PAP anonimowo osoba znająca sprawę.

Niech mój kolega Władek Żmuda zwróci się do mnie z tym wnioskiem, to sam zrezygnuję z członkostwa. Nie musi tej sprawy zatwierdzać zarząd. Ja mam swoje zdanie, wypowiadam je, a jeśli ktoś się nie zgadza, to trudno, takie życie. Więc jeśli chcą abym odszedł z Klubu, nie ma sprawy. Nie będę im przeszkadzał. Dlatego mogę mówić o sobie jako były członek Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski. Niech czują się usatysfakcjonowani i nie czekają na decyzję zarządu związku. Choć oczywiście nie ukrywam, że to dla mnie przykre - powiedział PAP Tomaszewski, przed laty słynny bramkarz, a obecnie poseł na Sejm RP.

Reklama

Na liście Klubu Wybitnych Reprezentantów Polski jest 26 zawodników. Wszyscy, poza Gerardem Cieślikiem, którego wyróżniono za zasługi, rozegrali w reprezentacji biało-czerwonych co najmniej 60 meczów. Jako ostatni do tego grona trafił Dariusz Dudka. Tomaszewski wystąpił w 63 meczach w reprezentacyjnej koszulce. Najwięcej, bo aż 102 razy - Michał Żewłakow. Wyprzedza prezesa PZPN Grzegorza Latę 100 i nieżyjącego Kazimierza Deynę 97.