Zbiórkę zawodników zaplanowaliśmy na godz. 13 w poniedziałek w hotelu Hyatt, w którym mieszkaliśmy podczas Euro 2012 - powiedział PAP dyrektor reprezentacji ds. mediów Tomasz Rząsa. Jak dodał, do tej pory nikt z powołanych kadrowiczów nie zgłosił kontuzji.

Reklama

Niektórzy będą jeszcze w niedzielę rozgrywać mecze w swoich klubach. M.in. Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, których Borussia Dortmund zmierzy się z Bayernem Monachium w spotkaniu o Superpuchar Niemiec (godz. 20.00).

W poniedziałek o godz. 18.30 podopieczni Fornalika przeprowadzą trening na stadionie Polonii Warszawa. Następnego dnia rano polecą do Tallina.

Jako zawodnik nigdy nie grałem w Estonii. W ogóle po raz pierwszy będę w tym kraju - przyznał Rząsa, 36-krotny reprezentant Polski, były piłkarz m.in. Feyenoordu Rotterdam, Grasshoppers Zurych, Young Boys Berno, Partizana Belgrad, Heerenveen i ADO Den Haag.

Początek środowego spotkania z Estonią o godz. 20.45 polskiego czasu (21.45 lokalnego). W rankingu FIFA biało-czerwoni zajmują 54. miejsce, a ich rywale - 49.

Eliminacje mistrzostw świata 2014 polscy piłkarze rozpoczną 7 września wyjazdowym spotkaniem z Czarnogórą.