Piłkarze mieli stawić się w Hotelu Dwór Oliwski w poniedziałek do godziny 13, ale tego terminu udało się dotrzymać tylko trzem zawodnikom. Pierwszy, już w niedzielę wieczorem, pojawił się opromieniony zwycięstwem 5:1 nad Groningen bramkarz PSV Eindhoven Przemysław Tytoń, natomiast w poniedziałek rano dojechał drugi golkiper Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn). Niebawem dołączył do nich pomocnik Lecha Poznań Rafał Murawski, który pochodzi z Gdańska.

Reklama

Kolejna tura siedmiu zawodników przyleciała z Niemiec. Na Kamila Glika, Ludovica Obraniaka, Marcina Wasilewskiego, Kamila Grosickiego, Adriana Mierzejewskiego, Eugena Polanskiego i Damiena Perquisa (zaplanowany na poniedziałek mecz jego Betisu Sewilla z Atletico Madryt został przełożony) czekał specjalny bus, który o 13.05 odjechał spod terminala lotniska w Gdańsku Rębiechowie.

Kolejna grupa piłkarzy leciała z Warszawy. Samolot miał co prawda wylądować w Gdańsku o 12.05, ale dopiero o 13.05 wystartował z Okęcia i do miejsca przeznaczenia dotarł tuż po 14. W tej turze znaleźli się Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek, Marcin Komorowski, Maciej Rybus, Grzegorz Wojtkowiak, Waldemar Sobota, Arkadiusz Piech i Ariel Borysiuk.

Na zgrupowanie nie dotarł natomiast kontuzjowany bramkarz Arsenalu Londyn Maciej Szczęsny, który narzeka na uraz żeber.

Około północy spodziewani są w Hotelu Dwór Oliwski dwaj ostatni piłkarze Legii, Marek Saganowski i Jakub Wawrzyniak, którzy do Gdańska dotrą ostatnim samolotem rejsowym z Warszawy. O godzinie 18.30 ich Legia gra na Łazienkowskiej z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Reklama

W tym momencie pozostali kadrowicze będą mieli za sobą 30 minut inauguracyjnych zajęć, które zaplanowane zostały na boisku tuż obok hotelu.

Reklama

Podczas krótkiego pobytu w Gdańsku trener Waldemar Fornalik przewidział jeszcze cztery treningi - zarówno we wtorek jak i środę biało-czerwoni ćwiczyć będą o godzinie 11 i 18 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku przy ul. Traugutta.

Przed pierwszymi eliminacyjnymi meczami MŚ-2014 z Czarnogórą w Podgoricy (piątek, 7 września) i Mołdawią we Wrocławiu (wtorek, 11 września) trener Fornalik powołał 23 piłkarzy, z których 18 występuje w zagranicznych klubach. W czwartek o 9.40 reprezentacja Polski odleci z lotniska w Gdańsku Rębiechowie do stolicy Czarnogóry.

Biało-czerwoni mieli już okazję gościć w Dworze Oliwskim. To właśnie w tym pięciogwiazdkowym hotelu polscy piłkarze pod wodzą trenera Franciszka Smudy przygotowywali się do towarzyskiego spotkania z Niemcami - 6 września 2011 roku na PGE Arenie Gdańsk zanotowano remis 2:2. Podczas UEFA Euro 2012 w tym centrum pobytowym przebywała reprezentacja trenera Joachima Loewa.