Zabrakło m.in. Tomasza Kuszczaka. Bramkarz angielskiego Brighton, który został powołany w miejsce kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego, dopiero przed południem dołączył do drużyny.

Reklama

Tomek przyleciał do Gdańska około godziny 11. Jest już z zespołem, ale nie mógł oczywiście wziąć udział w przedpołudniowych zajęciach. Wieczorem będzie już ćwiczył - poinformował PAP dyrektor reprezentacji ds. kontaktów z mediami Tomasz Rząsa.

Indywidualnie, na boisku przy Hotelu Dwór Oliwski, który jest bazą kadry, trenowali Jakub Wawrzyniak i Marek Saganowski z Legii Warszawa.

Obaj wieczorem w poniedziałek grali mecz ligowy i późno w nocy stawili się na zgrupowaniu. Stąd rano mieli tylko rozbieganie - wyjaśnił Rząsa.

Po raz pierwszy z drużyną ćwiczyli już Paweł Wszołek, który zastąpił w kadrze kontuzjowanego Macieja Rybusa, oraz Grzegorz Krychowiak. Piłkarz francuskiego Stade Reims także dołączył do kolegów w poniedziałek wieczorem.

Wieczorem kadrowicze, już w pełnym składzie, po raz drugi trenować będą na obiekcie MOSiR.

Tam też dwa razy ćwiczyć będą w środę, natomiast w czwartek o 9.40 odlecą z Gdańska-Rębiechowa do stolicy Czarnogóry - Podgoricy. Początek inauguracyjnego spotkania w eliminacjach MŚ 2014 - w piątek o godz. 20.30