Jak powiedział PAP w czwartek prokurator Wiesław Bilski z prowadzącej śledztwo Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu, zarzuty dotyczą sezonu 2004/2005, w którym Piotr M. pełnił funkcję trenera zespołu Mieszko Gniezno.

Reklama

"Nie mogę podać liczby postawionych zarzutów, ale dotyczą one łapownictwa. Mężczyzna złożył wyjaśnienia i został zwolniony do domu. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 5 tys. zł - dodał Bilski.

61-letni Piotr M. został zatrzymany w środę przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Siekierkach Wielkich pod Poznaniem, a następnie przewieziony do wrocławskiej prokuratury.

Piotr M. to były reprezentant Polski w piłce nożnej. Zagrał w sumie w ok. 20 spotkaniach, zdobywając srebrny medal na olimpiadzie w Montrealu w 1976 r. Jako piłkarz występował m.in. w Legii Warszawa i Lechu Poznań. Jako trener pracował m.in. w Olimpii Poznań i Warcie Poznań.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ok. 600 osobom: sędziom, trenerom, m.in. byłemu selekcjonerowi drużyny narodowej Januszowi W. oraz byłemu reprezentantowi kraju, a później trenerowi Dariuszowi W., piłkarzom, a także obserwatorom i działaczom, m.in. byłemu przewodniczącemu Kolegium Sędziów PZPN Jerzemu G.

Reklama

W kwietniu 2009 r. wrocławski sąd okręgowy m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która "ustawiała" wyniki meczów z udziałem Arki Gdynia, skazał na cztery lata więzienia b. prezesa tego klubu Jacka Milewskiego, a "Fryzjera" na 3,5 roku więzienia. W maju 2010 r. sąd apelacyjny utrzymał wyrok dla "Fryzjera", a Milewskiemu obniżono karę do trzech lat więzienia.