Telewizja Polska i firma Sportfive, która dysponuje prawami do relacji z meczów biało-czerwonych długo nie mogły dość do porozumienia. Chodziło oczywiście o pieniądze.

Reklama

Teraz jednak obie firmy znalazły wspólny język. Na specjalnej konferencji z udziałem przedstawicieli TVP i Sportfive obwieszczono, że mecze reprezentacji Polki wracają na antenę telewizji publicznej.

Mecz z Anglią rozegrany zostanie 16 października na Stadionie Narodowym w Warszawie. Cztery dni wcześniej Polacy zmierzą się towarzysko z RPA. To spotkanie też będzie trnsmitowane przez TVP.

Umowa pomiędzy Telewizją Polską S.A. a firmą SportFive będzie obowiązywać do mistrzostw świata w 2014 roku. Obejmuje zarówno mecze towarzyskie jak i eliminacji MŚ 2014, rozgrywane w kraju i zagranicą. Telewizja Polska już wcześniej nabyła prawa do mistrzostw świata w piłce nożnej w 2014 roku.

Po długich i trudnych negocjacjach Telewizja Polska i firma SportFive osiągnęły kompromis. TVP mimo trudnej sytuacji finansowej, zdając sobie sprawę z bardzo dużych oczekiwań społecznych, dążyła do sfinalizowania rozmów, mając na uwadze rolę nadawcy publicznego. Firma SportFive uwzględniła obecną trudną sytuację mediów publicznych w naszym kraju i zweryfikowała swoje oczekiwania finansowe wobec TVP. Efektem tych działań jest obustronne porozumienie - tak ważne dla telewidzów, którzy znowu będą mogli śledzić mecze piłkarskiej reprezentacji Polski w ogólnie dostępnej telewizji publicznej - czytamy w oświadczeniu

Reklama