Legia długo męczyła się z beniaminkiem ekstraklasy i jej zwycięstwo nie było przekonujące. Nawet trener stołecznej ekipy Jan Urban przyznał, że pierwsza połowa należała do gospodarzy.

Schodziliśmy na przerwę z wynikiem, który mógł zadowolić (1:0). Po zmianie stron zaprezentowaliśmy się lepiej, ale i tak w końcówce wszystko mogło się zdarzyć - ocenił.

Pierwszą bramkę dla gości strzelił trzy minuty przed przerwą Michał Kucharczyk. Na 2:0 podwyższył w 60. minucie Paragwajczyk Jorge Salinas. To jego pierwsze trafienie dla Legii w oficjalnym spotkaniu. 13 minut później honorowego gola dla Piasta zdobył Hiszpan Fernando Cuerda.

Problemów z awansem do ćwierćfinału nie miał Śląsk Wrocław. Już w pierwszej połowie praktycznie przesądził o swoim awansie, a bohaterem został Łukasz Gikiewicz. Niespełna 25-letni napastnik strzelił dwie bramki głową i gospodarze prowadzili 2:0.

Po zmianie stron Śląsk też dominował. Dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego rzut karny wykorzystał jeszcze Mateusz Cetnarski. Nerwowo było w samej końcówce, kiedy czerwoną kartkę zobaczył Przemysław Kaźmierczak.

Kolejne spotkanie Pucharu Polski odbędzie się w czwartek. Drugoligowy Górnik Wałbrzych podejmie pierwszoligową Olimpię Grudziądz, a ostatnie rozstrzygnięcia tej fazy zapadną 3 października. Wiadomo, że w ćwierćfinałach zagra sześciu przedstawicieli ekstraklasy.

Wyniki i program 1/8 finału:

26 września, środa Piast Gliwice - Legia Warszawa 1:2 (1:0) Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów 2:0 (1:0)

25 września wtorek Warta Poznań - Wisła Kraków 0:1 (0:0) Ruch Chorzów - Korona Kielce 3:1 po dogr. (0:0, 1:1)

27 września, czwartek Górnik Wałbrzych - Olimpia Grudziądz (godz. 15.00)

2 października, wtorek KGHM Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa (18.30)

3 października, środa Flota Świnoujście - Cracovia (15.30) Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk (15.30)