Obok 37-letniego piłkarza w adaptacji zatytułowanej "Opowieść o Ebenezerze Snoopie" pojawiają się także m.in. amerykański raper i aktor Snoop Dogg, jego rodak koszykarz Chicago Bulls Derrick Rose, szkocki tenisista Andy Murray oraz urodzona w byłej Jugosławii angielska piosenkarka Rita Ora.

Reklama

Dzieło Dickensa opowiada historię skąpego, chciwego, stroniącego od ludzi materialisty Ebenezera Scrooge'a, który w noc wigilijną zmienia się w szczodrego i serdecznego człowieka, jakim był w przeszłości, przed śmiercią ukochanej siostry. Przemiana następuje pod wpływem postaci jakie go w tym dniu odwiedzają - ducha zmarłego wspólnika oraz duchów "minionych, teraźniejszych oraz przyszłych świąt Bożego Narodzenia". Zjawy zabierają bohatera w podróż w czasie przez jego własne życie. Ukazują mu, jaki był kiedyś, jaki jest "teraz", a także to, co się z nim stanie w przyszłości, jeżeli nie zmieni się na lepsze. Pomagają mu tym samym zrozumieć prawdziwy sens ludzkiej egzystencji.

Beckham, który szuka obecnie klubu, gdyż w grudniu kończy mu się kontrakt z Los Angeles Galaxy, pojawia się w kreskówce jako "duch teraźniejszych świąt Bożego Narodzenia". W rolę głównego bohatera "wciela się" natomiast Snoop Dogg (stąd tytuł "Opowieść o Ebenezerze Snoopie").